Sverige förstadagsbrev, FDC

Objekt Nr:Beskrivning:Minimipris:
65116/6 28, G V 70 år stpl Stockholm 2 (1200)240
65220/2 36, Postverket kpl på två brev och ett kort (5009100
6531/7 36, G V profil vänster (500)100
65423/5 36, Bromma (100)20
65510/2 39, Tre kronor, 20 öre små siffror på två brev. (275)54
65625/2 39, Ling (100)20
65722/3 39, 10 öre små siffror (225)44
65822/9 39, Tre kronor på tre brev (450)90
6594/2 40, Bellman (80916
6608/4 40, G V profil höger (120)24
66126/6 40, G V profil höger (130)26
6625/9 40, Sergel kpl med BB-par, ovanligt32
66323/1 41, G V profil höger (100)20
66411/5 41, Bibeln (130)26
66518/6 41, Skansen (120)24
66616/6 43, G V 85 år (200)40
6671/6 51, Tre kronor stpl Stockholm 1 på två brev (700)140
66825/7 52, G VI A (300)60
6699/2 53, G VI A (325)64
67020/1 54, G VI A (300)60
6714/2 54, G VI A (300)60
67215/3 54, G VI A kpl på två brev (300)60
6731/6 57, Hällristningar (250)50
67428/8 61, Tre kronor (175)34
67523/10 61, Bildsten i par (850)170
6763/9 62, HA 9 kpl (220)44
67715/10 62, Siffertyp, tre kronor (160)32
67825/6 64, HA 13 kpl (150)30
6795/9 68. 10 kr Bildsten i par (1000)200
6805/9 68, 20 kr Svanar i par (1500)300