Sverige förstadagsbrev, FDC

Objekt Nr:Beskrivning:Minimipris:
70910/1 35, Riksdagen 6 valörer stpl Riksdags-huset. (450)90
71027/5 35, Minnesbrev Riksdagens minnesfest, 6 valörer10
71120/2 36, Postverket kpl på två brev och ett kort. (500)100
7121/7 36, G V profil vänster (500)100
7131/7 36, G V profil vänster med bl.a. 15 öre 4-sidigt (600)120
71429/1 38, Swedenborg (100)20
71529/1 38, Swedenborg BC i 4-block (450)90
71629/1 38, Swedenborg CB i 4-block (450)90
7178/4 38, Nya Sverige (125)24
7188/4 38, Nya Sverige 5 öre BC i 4-block70
71910/2 39, Tre kronor, 20 öre små siffror stpl Stockholm 5 (275)54
7205/9 40, Sergel kpl med BB-par, ovanligt32
72123/1 41, G V profil höger (100)20
72228/4 41, G V profil höger (125)24
72311/5 41, Bibeln (130)26
72418/6 41, Skansen (120)24
72514/7 41, Slottet 4-sid (800)160
72630/8 41, Hazelius (115)22
72727/1 42, G V profil höger (120)24
7284/5 42, 20 kr Svanar (800)160
72916/6 43, G V 85 år (200)40
73013/10 44, Flottan (130)26
7311/6 57, Hällristningar (250)50
73215/10 57, G VI A (175)34
7338/5 61, HA 7 kpl (220)44
734Lokalpost-FDC Falköping 23/3 45, två brev25